امروز: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | 
June 06, 2020
انتخاب دسته بندی

قائم مقام وزیر کشور

خرید ریل ذوب آهن ، توسعه حمل و نقل ریلی و حمایت از تولید ملی را در پی دارد

محمد حسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور در غرفه ذوب آهن در نمایشگاه صندوق های بازنشستگی پیشران توسعه ملی حضور یافت و با توضیحات کارشناسان شرکت ، در جریان فعالیت ها و پروژه های ذوب آهن قرار گرفت .

وی به خبرنگار ما گقت : ذوب آهن یکی از صنایع مادر و اصلی کشور است که نیم قرن پیش بنا نهاده شد . این کارخانه دو نقش مهم داشت . یکی اینکه باعث شد کشور ما در زمره فولادسازان دنیا قرار بگیرد و دیگر اینکه به تربیت نیروهای متخصص پرداخت که آموزشگاه توحید این شرکت در امر آموزش نقش بسیاری داشت . بسیاری از مدیران صنعت کشور یا در ذوب آهن کار کرده اند یا در این شرکت آموزش دیده اند و به نحوی با این مجتمع عظیم صنعتی همکاری نموده اند.  

مقیمی اظهار داشت : متخصصان ذوب آهن در تمام مراحل صنعت فولاد از کارهای ساختمانی تا نصب و راه اندازی تجهیزات و حتی فعالیت در معادن حضور داشتند و لذا به صنعت کشور خدمات بسیاری ارائه نمودند.

قائم مقام وزیر کشور گفت : در حال حاضر هم محصولات ذوب آهن به لحاظ کیفیت ، شرایط بسیار خوبی دارد و با این نیروی انسانی خوب می تواند بر مشکلات خود فائق آید .

وی با بیان اینکه تلاش دولت این است که واحد های صنعتی قادر به رقابت با صنایع جهان باشد و در این راستا پشتیبانی های لازم را انجام می دهد ، افزود : دولت باید تمهیداتی بیاندیشد و ریل ذوب آهن را خریداری کند چرا که توسعه ریلی در اولویت است و خرید ریل ، حمایت از تولید داخلی نیز محسوب می شود.

 

 تحت پشتیبانی فنی شرکت توسعه ارتباطات پویااندیش