امروز: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | 
June 06, 2020
انتخاب دسته بندی

صرفه جويي 20 ميليارد ريالي درنسوزچيني كنورتور ذوب آهن اصفهان

                                                            

 با نسوزچيني كنورتور شماره 3 با استفاده از آجرهاي باقيمانده از ست­هاي خريداري شده قبلي صرفه­جوئي بالغ بر 20 ميليارد ريال حاصل شد.

مهندس نصيري معاون مدير نسوز ذوب آهن اصفهان ضمن بيان خبر فوق گفت :  از بدو تاسیس اين مدیریت همواره جلوگیری از اتلاف­ مواد نسوز و نیز استفاده از مواد رسوبی موجود در انبارها در راس برنامه­ها بوده است و صرفه جويي اخير نيز در اين راستا صورت گرفته است .

وي با بيان اين نكته كه اجراي نسوزچيني كنورتور بدين صورت براي دومين بار است كه در شركت اجرا ميگردد،  افزود: در پي بازديد از انبار مواد نسوز و مشاهده مواد نسوز باقيمانده از ست­هاي كنورتور خريداري شده قبلي ، پس از آمارگيري و دسته بندي آنها و مشخص شدن مارك­هاي موجود امكان­سنجي اجراي اين طرح مورد بررسي قرار گرفت و پس از بررسي حالت­هاي مختلف چيدمان نسوز كنورتور اجراي آن در دستور كار قرار گرفت كه با لطف خداوند  اين مسئله بصورت موفقيت آميز اجرا گرديد و بدينوسيله از فروش آجرهاي باقيمانده به قيمت نازل به عنوان ضايعات نسوز جلوگيري به عمل آمد.

وي در ادامه با اشاره به سختي­هاي كار افزود: نسوز كنورتور به صورت ست خريداري شده و هر كدام از تامين­كنندگان داخلي و خارجي بر اساس نقشه شل فلزي كنورتور، طرح و نقشه نسوز خود را تهيه و نسبت به ارسال آجرهاي نسوز اقدام مي­كنند كه طرح­ نسوز كنورتور شركت­هاي مختلف با توجه به اهداف تجاري، رقابتي و ... تفاوت زيادي در مارك و نوع و شكل آجرهاي نسوز داشته كه استفاده از آجرهاي شركت­هاي مختلف در كنار يكديگر را بسيار مشكل مي­كند.

وي عدم وجود مارك­هاي خاصي از آجرهاي نسوز براي نسوزكاري برخي قسمت­هاي كنورتور در آجرهاي مازاد موجود را مشكل ديگر اجراي اين اقدام دانست و گفت : به ياري خداوند و با تلاش چندين ماهه براي طراحي مجدد لايه نسوز كنورتور، توانستيم بر اين مشكل نيز فائق آييم . در طراحي مجدد نسوز كنورتور علاوه بر استفاده از تجربيات نسوزچيني كنورتورهاي قبلي، توپوگرافي تخريب تمامي كنورتورها به دقت بررسي گرديد و از نقاط قوت و ضعف آجرهاي نسوز شركتهاي تامين كننده مختلف در طراحي اين ست جهت دستيابي به بهترين نتيجه استفاده گرديده است.

مهندس نصيري به تلاش چند ماهه پرسنل زحمت­كش مديريت نسوز به خصوص تلاشگران نسوز ناحيه فولاد در برشكاري آجرها بر اساس طرح جديد اشاره كرد و برشكاري آجرها جهت آماده­سازي و تهيه مارك­هاي ناقص و همچنين همپوشاني لايه نسوز را از چالش­هاي ديگر اجراي اين طرح برشمرد كه با نظارت سرپرست و مسئولين نسوز ناحيه فولاد و همچنين با دقت پرسنل نسوزكار اين مهم نيز برطرف گرديد.

وي در ادامه با اشاره به ارزش كار تيمي در كسب موفقيت، از زحمات تمام كساني كه در اجراي اين طرح همكاري داشته­اند قدرداني نمود.تحت پشتیبانی فنی شرکت توسعه ارتباطات پویااندیش