امروز: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ | 
June 21, 2019
انتخاب دسته بندی

معاون مالي و اقتصادي ذوب آهن اصفهان :

ذوب آهن اصفهان طي 9 ماهه سال 1396 به سود نشست

خبرنگار هفته نامه آتشکار با سعید امید قائمی  معاون مالي و اقتصادي ذوب آهن اصفهان در خصوص عملکرد مالی این شرکت طی 9 ماهه اول سال جاری گفتگویی انجام داده که اهم گفته های وی در پی می آید :

ذوب آهن اصفهان طي 9 ماهه سال 1396 به دنبال بهبود شرايط بازار مقاطع فولادي و مديريت هزينه هاي شركت و همچنين مديريت نقدينگي توانست از مشكلات حاد مالي و اقتصادي عبور كند.

طی اين 9 ماهه با نيل به درآمد عملياتي28 هزار ميليارد ريال و با رشد 17 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل توانست سود ناخالص خود را به 4853 ميليارد ريال ارتقاء دهد اين در حالي است كه رقم در مدت مشابه سال قبل 577 ميليارد ريال زيان بود.به عبارت ديگر سود ناخالص شركت حدود 940 درصد رشد داشته است.

اين تغيير چشم گير نيز در سود عملياتي شركت قابل مشاهده است، به گونه اي كه زيان عملياتي شركت طي 9 ماهه سال 1395 كه به مبلغ 2237 ميليارد ريال مي رسيد جاي خود را با 2916 ميليارد ريال سود عوض كرد.

خوشبختانه اين شركت پس از 2 و نیم سال تحمل زيان خالص توانست به سود خالص دست يابد. روند بهبود عملكرد شركت گوياي آن است كه از يك سو سياستهاي كلان شركت در تمركز بر صادرات(رشد 84 درصدي در مقدار و 145 درصدي در ارزش ريالي) و مديريت هزينه ها كه هم راستا با سياستهاي اقتصاد مقاومتي كه ابلاغي مقام معظم رهبري است اثر خود را نشان داده و از سوي ديگر شرايط ركودي و سقوط بهاي فروش محصولات اين شركت در كشور به نقطه عطف خود رسيده و بازگشت به قيمت هاي قبل از ركود را شاهد خواهيم بود.

نمودار زير تغيير جهت وضعيت حاشيه سود شركت را به روشني نشان مي دهد.